مراکز پاسخگو به شبهات و سؤالات اسلامی

باسمه تعالی

مراکز علمی پاسخگویی به شبهات اسلامی

1ـ مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی

این مرکز زیر نظر دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، فعالیت دارد و در زمینه‌های تلفنی، پیامکی، اینترنتی آفلاین، اینترنتی آنلاین و …  به سؤالات و شبهات مردم جواب می‌دهد.

سایت اصلی این مرکز به نشانی «www.pasokhgoo.ir» در محیط مجازی، قابل استفاده برای علاقه‌مندان به زبان فارسی است.

سایت‌های ذیل نیز زیر نظر این مرکز ملی است:

الف) گفتگوی دینی

این سایت به نشانی «www.askdin.com» در محیط مجازی قابل مشاهده و استفاده است.

ب) گفتگوی قرآنی

این سایت به آدرس «www.askquran.ir» در فضای مجازی، قابل دیدار و استفاده است.

ج) شهر سؤال

این سایت به نشانی «soalcity.ir» در فضای سایبری، قابل مشاهده و بهره‌برداری است.

د) شهر جواب

این سایت به نشانی «javabcity.ir» در محیط سایبری، قابل مشاهده، مطالعه و استفاده است.

هـ) سامانه پاسخگویی آنلاین

این سایت به نشانی «www.09640.ir» در محیط مجازی قابل مشاهده و استفاده است.

و) پرسمان قرآن

این پایگاه، به نشانی «www.porsemanequran.com» در محیط مجازی، به زبان فارسی، مشغول خدمت‌رسانی است.

2ـ مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات

مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات در سال 1379 شمسی به منظور تبیین روزآمد اندیشه دینی در جهت پاسخ‌گویی به پرسشهای بنیادین و رفع و دفع آسیب‌ها و شبهات در حوزه دین، توسط شورای عالی حوزه علمیه قم تأسیس گردید.

سایت اینترنتی این مرکز به نشانی «www.andisheqom.com» در فضای سایبری، آماده خدمت به مخاطبین است.

3ـ  مؤسسه رواق حکمت

مؤسسه رواق حکمت در سال 1373 شمسی، با اشراف «آیت الله مهدی هادوی تهرانی» شروع به فعالیت کرد.

سایت اینترنتی این مؤسسه به نشانی «www.ravaqhekmat.ir» در محیط مجازی، قابل مشاهده، مطالعه و استفاده است.

سایت «اسلام کوئست نت»، به نشانی «www.islamquest.net» در فضای مجازی، یک پایگاه اینترنتی است که به پاسخ در حوزه سؤالات و شبهات اسلامی، مشغول است و به این مؤسسه تعلق دارد.

سایت‌های پاسخگو به شبهات و سؤالات اسلامی

باسمه تعالی

سایت‌های پاسخگویی به شبهات و سؤالات اسلامی

1ـ پاسخگو

این سایت به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی (زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) تعلق دارد و به نشانی «www.pasokhgoo.ir» در محیط مجازی، به زبان فارسی، قابل استفاده برای علاقه‌مندان به زبان فارسی است.

2ـ گفتگوی دینی

این سایت به نشانی «www.askdin.com» در محیط مجازی قابل مشاهده و استفاده است.

3ـ گفتگوی قرآنی

این سایت به آدرس «www.askquran.ir» در فضای مجازی، به زبان فارسی، قابل دیدار و استفاده است.

4ـ شهر سؤال

این سایت به نشانی «soalcity.ir» در فضای سایبری، به زبان فارسی، قابل مشاهده و بهره‌برداری است.

5ـ شهر جواب

این سایت به نشانی «javabcity.ir» در محیط سایبری، به زبان فارسی، قابل مشاهده، مطالعه و استفاده است.

6ـ سامانه پاسخگویی آنلاین

این سایت به نشانی «www.09640.ir» در محیط مجازی، به زبان فارسی، قابل مشاهده و استفاده است.

7ـ پرسمان قرآن

این پایگاه، به نشانی «www.porsemanequran.com» در محیط مجازی، به زبان فارسی، مشغول خدمت‌رسانی است.

8ـ اندیشه قم

این سایت به مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات (وابسته به  شورای عالی حوزه علمیه قم) تعلق دارد و به نشانی «www.andisheqom.com» در فضای سایبری، به زبان فارسی، آماده خدمت‌رسانی است.

9ـ  «اسلام کوئست نت»، به نشانی «www.islamquest.net» در فضای مجازی، یک پایگاه اینترنتی است که به پاسخ در حوزه سؤالات و شبهات اسلامی، مشغول است.

این سایت، متعلق به مؤسسه فرهنگی رواق حکمت در شهر تهران است که در قسمت خانه رایانه این مؤسسه، مدیریت شده و کار خودش را در سال 1381 ش، با پاسخگویی به سؤالات کلامی و فلسفی که از طریق سایت تبیان برای مؤسسه رواق حکمت، ارسال و یا به سایت «www.hadavi.info» واصل می‌شد، شروع کرد. خانه رایانه این مؤسسه در هفدهم ربیع الاول سال 1427 ق، برابر با 27 فروردین سال 1385 ش، هم‌زمان با سالروز ولادت پیامبر اسلام، این سایت، به سه زبان: فارسی، عربی و انگلیسی، به صورت رسمی، کار پاسخگویی را شروع کرد.

در این سایت، به سؤالات و شبهات درباره قرآن، چهارده معصوم:، حدیث، کلام، تاریخ، سیره، عرفان و اخلاق، منطق و فلسفه، قواعد عربی و … پاسخ داده می‌شود.

10ـ تذکره

این سایت به نشانی «www.tazkerah.ir» در فضای مجازی، یک سایت اینترنتی پیرامون پاسخ به شبهات اسلامی است که به ستاد بین المللی پاسخ به شبهات اسلامی تعلق دارد.

11ـ مجموعه سایت‌های پرسمان دانشجویی

پایگاه اینترنتی «مجموعه سایت‌های پرسمان دانشجویی» به نشانی سایبری «www.porsemani.ir» در فضای مجازی، در حوزه علوم و معارف اسلامی، به زبان فارسی، فعالیت دارد.

این سایت، به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تعلق دارد و دارای گزینه‌های: قرآن و حدیث، پیامبر و اهل بیت:، مهدویت، اندیشه سیاسی، معارف، اخلاق و عرفان، ادیان و مذاهب، احکام و فلسفه احکام، روان‌شناسی و مشاوره، حقوق زن، لبخند و تلخند، وهابیت، عرفان‌های نوظوهر و اداره مشاوره و پاسخ است.

همچنین این سایت، دارای منوهای بانک پرسش، درج پرسش، پیگیری پاسخ و نشریه الکترونیکی است.

12ـ پایگاه تخصصی شبهه

پایگاه تخصصی شبهه (پاسخگو به شبهات و شایعات دینی) با نشانی «www.shobhe.net» در فضای مجازی، به زبان فارسی، به شبهه‌ها و شایعه‌های روز در زمینه امور اسلامی، پاسخ می‌دهد.

13ـ هدانا

وبگاه پاسخگویی به سؤالات دینی،  به نشانی «hadana.ir» در محیط مجازی، به زبان فارسی، زیر نظر «حجت الاسلام و المسلمین یوسف وند» مشغول به فعالیت است و در زمینه‌های: فقه، سیاست، دین‌پژوهی، قرآن‌پژوهی، امامت‌پژوهی، حدیث‌پژوهی، مشاوره و سبک زندگی، اخلاق و کلام علما، فلسفه و عرفان و … به پاسخ به سؤال‌های مخاطبین می‌پردازد.

14ـ پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب

این پایگاه به نشانی «www.adyannet.com» در فضای مجازی، به دو زبان فارسی و عربی، پیرامون پاسخ به سؤالات و شبهات مرتبط با فرقه‌ها و ادیان و مذهب موجود در جهان، فعالیت دارد.

15ـ طلبه پاسخگو

سایت طلبه پاسخگو به نشانی «www.t-pasokhgoo.ir» در فضای مجازی، به پاسخگویی به شبهات و سؤالات می‌پردازد.

سایت مذکور توسط حجت الاسلام و المسلمین هادی فلاح همدانی، تأسیس شده و مدیریت می‌شود.

16ـ پورتال انهار

این سایت، جامع‌ترین وب‌سایت در زمینه احکام و مسائل شرعی از کلیه مراجع عظام تقلید است و در نشانی «www.anhar.ir» به زبان فارسی، مشغول فعالیت است.

17ـ رهروان ولایت

سایت رهروان ولایت به نشانی «www.welayatnet.com» در فضای مجازی به سؤالات و شبهات کاربران پاسخ می‌دهد.

 

 

 

نرم‌افزارهای پاسخگو به شبهات و سؤالات اسلامی

نرم‌افزارهای پاسخگو به شبهات و سؤالات اسلامی

در عرصه پاسخ به شبهات و سؤالات اسلامی، نرم‌افزارهای زیادی از سوی مراکز و مؤسسات اسلامی، تهیه و تدوین شده است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

ـ پاسخ

این نرم‌افزار توسط مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات (وابسته به شورای عالی حوزه علمیه قم) طراحی و تهیه شده و دربردارنده بیش از 100 شبهه پیرامون ولایت فقیه است.

ـ پاسخ 5/ 2

این نرم‌افزار از سوی مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات (وابسته به شورای عالی حوزه علمیه قم) تدوین و تهیه شده و شامل 13500 پرسش و پاسخ منتخب در 14 موضوع (علوم و معارف قرآن، کلام، حدیث، دین‌پژوهی، ادیان و مذاهب، تاریخ و سیره، اخلاق، تربیت و مشاوره، فقه، عرفان، فلسفه، سیاست، حقوق، فلسفه احکام) و متن 50 گفتمان دینی است.

این نرم‌افزارهای در ویندوزهای 10، 8، 7 و … قابلیت اجرا دارد و دسته‌بندی سؤالات، دست‌یابی به پرسش‌ها از طریق درختواره موضوعات، دست‌یابی به سؤالات از طریق فهرست نمایه‌ها، امکان محدود کردن نمایه‌ها از طریق دامنه موضوعی، نمایش پاسخ مربوط به هر سؤال با ساختاری مناسب، نمایش پاورقی مربوط به پاسخ‌ها، معرفی منابع بیشتر برای هر پاسخ، امکان ذخیره و چاپ پرسش و پاسخ‌ها، امکان جستجوی مستقل در پرسش‌ها و پاسخ‌ها به صورت تک کلمه و عبارت، امکان انتخاب یک سؤال و انتقال آن به فهرست برگزیده‌ها و امکان دست‌یابی به سؤالات از طریق فهرست برگزیده‌ها از جمله مهم‌ترین قابلیت‌های این نرم‌افزار است.

ـ پرسمان قرائت قرآن

این نرم‌افزار به سفارش کانون گفتمان قرآنی وابسته به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، طراحی و تهیه شده و از کتاب «پرسمان قرائت قرآن» کاری از مرکز فرهنگ و معارف قرآن برگرفته شده است.

ـ رحمة للعالمین (نرم‌افزار پرتابل پاسخ به شبهات نبوت)

این نرم‌افزار به کوشش کارشناسان و اساتید و جمعی از کاربران کانون گفتگوی قرآنی وابسته به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، طراحی و تهیه شده است.

ـ مادر پاکی‌ها

این نرم‌افزار از جانب مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی طراحی و تدوین شده و در دو قالب با امکان نمایش، جستجو در پرسش و پاسخ، در دو نسخه جهت استفاده در رایانه (ویندوز) و تلفن همراه (اندروید) ارائه شده است.

ـ یاس کبود (نرم‌افزار پرتابل پاسخ به شبهات فاطمی)

این نرم‌افزار پرتابلی است که در کانون گفتمان قرآنی وابسته به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، طراحی و تهیه شده است.

ـ کوثر

این نرم‌افزار توسط مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات (وابسته به شورای عالی حوزه علمیه قم) طراحی و تهیه شده و دربردارنده بیش از 100 پرسش و پاسخ در 10 موضوع است و در موضوع یازدهم آن، روایاتی از حضرت زهرا (علیها السلام) قرار داده شده است.

پاسخ‌های تخصصی، اتقان پاسخ‌ها، تفصیل پاسخ‌ها، معرفی منابع و مستند بودن پاسخ‌ها از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های علمی این نرم‌افزار است.

حجم کم، گرافیک زیبا، عدم نیاز به نصب، حذف صفحات متوالیف دسته‌بندی سؤالات، نمایش پاوری مربوط به پاسخ‌ها، معرفی منابع بیشتر برای هر پاسخ و نمایش پاسخ به هر سؤال با ساختاری مناسب از جمله مهم‌ترین قابلیت‌‌های این نرم‌افزار است.

حجم نرم‌افزار 7/ 2 مگابایت است.

ـ پاسخ به شبهات محرم 1

این نرم‌افزار از سوی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، تدوین و تهیه شده و به حدود 40 شبهه و سؤال پیرامون ماه محرم و امام حسین (علیه السلام) پاسخ داده است.

ـ پاسخ به شبهات ماه محرم 2

این نرم‌افزار از سوی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی طراحی و تهیه شده و به برخی از شبهات و سؤالات مرتبط با قیام امام حسین (علیه السلام) پاسخ داده است.

ـ پرسمان بدون مرز 1 (پرسمان قرائت قرآن)

این نرم‌افزار توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، تدوین و آماده شده و از کتاب «پرسمان قرائت قرآن» کاری از مرکز فرهنگ و معارف قرآن تهیه شده و به سفارش کانون گفتگوی قرآنی، انجام پذیرفته است.

ـ پرسمان بدون مرز 2 (پرسمان قرآنی نماز)

این نرم‌افزار توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، طراحی و تدوین شده و از کتاب «پرسمان قرآنی نماز» کاری از مرکز فرهنگ و معارف قرآن، تهیه شده است.

ـ پرسمان بدون مرز 3 (پرسمان قرآنی نبوت)

این نرم‌افزار از سوی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، تدوین و تهیه شده و از کتاب «پرسمان قرآنی نبوت» کاری از مرکز فرهنگ و معارف قرآن، برگرفته شده است.

ـ پرسمان بدون مرز 4 (پرسمان علوم قرآنی)

این نرم‌افزار به وسیله مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، تدوین و تهیه شده و از کتاب «پرسمان علوم قرآن» کاری از مرکز فرهنگ و معارف قرآن، اخذ شده است.

ـ پرسمان بدون مرز 5 (پرسمان معاد)

این نرم‌افزار توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، طراحی و آماده شده و از کتاب «پرسمان معاد» کاری از مرکز فرهنگ و معارف قرآن، برداشت شده است.

ـ پرسمان بدون مرز 6 (پرسش و پاسخ‌های ماه مبارک رمضان)

این نرم‌افزار از جانب مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، تدوین و تهیه شده و از کتاب «پرسش و پاسخ‌های رمضان» کاری از مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، اخذ شده است.

ـ پرسمان بدون مرز 7 (پرسمان همسران پیامبر)

این نرم‌افزار توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، طراحی و آماده شده و از کتاب «پرسمان همسران پیامبر» کاری از واحد پاسخ به سؤالات دفتر حوزه علمیه قم، برگرفته شده است.

ـ پرسمان بدون مرز 8 (پرسمان قرآنی)

این نرم‌افزار از جمع‌بندی پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در سایت کانون گفتگوی قرآنی (وابسته به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی) با عنوان «پرسمان قرآنی»، تدوین و تهیه شده است.

ـ پرسمان بدون مرز 9 (پرسمان عقاید)

این نرم‌افزار توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، تدوین و آماده شده و به مسائل اعتقادی می‌پردازد.

ـ نرم‌افزار گل نرگس

این نرم‌افزار به همت مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات (وابسته به شورای عالی حوزه‌های علمیه) در شهر قم، به مناسبت ولادت باسعادت امام زمان (عجل الله تعالی فی فرجه) در اردیبهشت سال 1397 شمسی، تولید و تهیه شده است.

نرم افزار مذکر شامل 106 پرسش و پاسخ در 8 موضوع می‌باشد. مجموعه‌ حاضر پس از بازبینی صدها پرسش و پاسخ در موضوع «مهدویت» از بانک سؤالات این مرکز انتخاب شده و بعد از اصلاح برای استفاده در نرم افزار آماده شده است.

پاسخ‌های تخصصی، اتقان پاسخ‌ها، تفصیل پاسخ‌ها، معرفی منابع و  مستند بودن پاسخ‌ها از جمله ویژگی‌های علمی این نرم‌افزار است.

حجم کم، گرافیک زیبا، عدم نیاز به نصب، حذف صفحات متوالی، دسته‌بندی سؤالات، نمايش پاورقی مربوط به پاسخ‌ها، معرفی منابع بيشتر برای هر پاسخ، نمايش پاسخ مربوط به هر سؤال با ساختاری مناسب، حجم کم و دانلود رایگان از قابلیت‌های کاربری این نرم‌افزار است.

این نرم‌افزار برای استفاده عموم در سایت مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات به نشانی «www.andisheqom.com»  قرار دارد.

نرم‌افزار گل نرگس

نرم‌افزار گل نرگس

این نرم‌افزار به همت مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات (وابسته به شورای عالی حوزه‌های علمیه) در شهر قم، به مناسبت ولادت باسعادت امام زمان (عجل الله تعالی فی فرجه) در اردیبهشت سال 1397 شمسی، تولید و تهیه شده است.

نرم افزار مذکر شامل 106 پرسش و پاسخ در 8 موضوع می‌باشد. مجموعه‌ حاضر پس از بازبینی صدها پرسش و پاسخ در موضوع «مهدویت» از بانک سؤالات این مرکز انتخاب شده و بعد از اصلاح برای استفاده در نرم افزار آماده شده است.

پاسخ‌های تخصصی، اتقان پاسخ‌ها، تفصیل پاسخ‌ها، معرفی منابع و  مستند بودن پاسخ‌ها از جمله ویژگی‌های علمی این نرم‌افزار است.

حجم کم، گرافیک زیبا، عدم نیاز به نصب، حذف صفحات متوالی، دسته‌بندی سؤالات، نمايش پاورقی مربوط به پاسخ‌ها، معرفی منابع بيشتر برای هر پاسخ، نمايش پاسخ مربوط به هر سؤال با ساختاری مناسب، حجم کم و دانلود رایگان از قابلیت‌های کاربری این نرم‌افزار است.

این نرم‌افزار برای استفاده عموم در سایت مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات به نشانی «www.andisheqom.com»  قرار دارد.

انتشار کتاب دفاع از قرآن در رد کتاب “نقد قرآن”

انتشار کتاب دفاع از قرآن در رد کتاب “نقد قرآن”

بسم الله الرحمن الرحیم

 

به فضل و توفیق الهی، کتاب «دفاع از قرآن در رد کتاب نقد قرآن» از سوی آقای سید محمد باقر حیدری نسب در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، به نگارش در آمده است و توسط انتشارات فرشتگان فردا، منتشر شده است.

 

این کتاب، از 330 صفحه، تشکیل یافته و دارای درآمد، مقدمه، دو فصل و کتابنامه است.

 

هدف نویسنده از نگارش این کتاب، پاسخ به شبهات مطرح شده در کتاب «نقد قرآن» نوشته «دکتر سها» به صورت کوتاه و گویا برای عوام و دانشجویان بوده است.

 

در این کتاب، سعی شده که شبهات به ترتیبی که در کتاب «نقد قرآن» آمده، مطرح و پاسخ داده شود.

 

در این کتاب، از منابع فارسی و عربی و یک وبلاگ و دو سایت، استفاده شده است که در مجموع، 139 منبع به شمار می‌روند.

 

 

انتشار کتاب «کشف نیرنگ و رد بهتان» در پاسخ به کتاب “نقد قرآن” دکتر سها

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «کشف نیرنگ و رد بهتان” توسط گروه عبادالرحمن از برادران اهل سنت، منتشر شده است.

این کتاب، در رد کتاب «نقد قرآن» نوشته «دکتر سها» به نگارش در آمده و دربردارنده نقد و بررسی بسیاری از مطالب این کتاب است.

 

دفاع از پایان‌نامه «روش‌های هدایت قرآن با تأکید بر نقد قرآن» در مقطع کارشناسی ارشد

با نام و یاد خداوند مهربان و مهرگستر

از پایان‌نامه «روش‌های هدایت قرآن با تأکید بر نقد قرآن» دفاع شد.

پایان‌نامه «روش‌های هدایت قرآن با تأکید بر نقد قرآن» در مقطع کارشناسی ارشد از دانشکده اصول دین در شهر تهران که از سوی «خانم صدیقه قمی تفرشی» در سال 1395 شمسی، آغاز شد و در روز چهارشنبه، پنجم اردیبهشت سال 1397 شمسی، با امتیاز 19 دفاع شده است.

نویسنده در چکیده این پایان‌نامه آورده است: «بی شک مهمترین مسئله در حیات مخلوقات مسئله هدایت است .این امر مهم از آغاز زندگی موجودات با آنها همراه بوده و بدون هدایت ادامه حیات برای آنها امکان پذیر نمی باشد این هدایت همان “هدایت تکوینی” است که عموم موجودات از آن برخوردارند اما خدای متعال با هدف والایی که درخلقت انسان دارد هدایت دیگری خاص او به او عنایت می کند و برای رسیدن به این هدایت انبیاء و اولیاء خود را به همراه کتب آسمانی به یاری انسان می‌فرستد، این هدایت همان” هدایت تشریعی” است. ما در این نوشتار برآنیم که با بیان اقسام هدایت، روش‌های متنوع قرآن در هدایت انسان و عوامل مؤثر بر هدایت ،مهم بودن مسئله تربیت و هدایت انسان و نیز میزان اهمیت قرآن به آن  را روشن سازیم و دریابیم که خداوند متعال پس از خلقت انسان، او را رها نکرده و با رسولان باطنی و ظاهری مسیر هدایت را به او نشان داده است و اما با تمام اینها انتخاب راه را به او سپرده و او را در این امر مختار قرار داده است، این انسان است که با اختیار خود و آگاهی هایی که رسول ظاهری (انبیاء و کتب آسمانی از جمله قرآن) به او می رساند و نیز قوه تشخیص حق از باطل که رسول باطنی دارد، راه هدایت یا گمراهی را انتخاب می‌کند و سرنوشت خویش را رقم می‌زند. و از آنجا که در طول تاریخ همواره ، دین و مسائل مربوط به آن مورد تهاجم مستشکلین و افراد بی خرد بوده است و قرآن نیز از این موضوع مستثنی نبوده لذا در هرقسمت از این نوشتار پس از بیان مطالب، شبهه‌ای را از کتاب “نقد قرآن”  آورده و پاسخ خواهیم داد.»

کلیدواژه‌های این پایان‌نامه، عبارتند از: هدایت، اقسام هدایت، روشهای هدایت، عوامل مؤثر هدایت، هدایت قرآنی، سها.

Borderless Questions 9 (Asked Questions)

This software is developed and prepared by the National Center for Answering Religious Questions in Qom, and it addresses issues of belief.

پرسمان بدون مرز 8 (پرسمان قرآنی)

این نرم‌افزار از جمع‌بندی پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در سایت کانون گفتگوی قرآنی (وابسته به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی) با عنوان «پرسمان قرآنی»، تدوین و تهیه شده است.

پرسمان بدون مرز 7 (پرسمان همسران پیامبر)

این نرم‌افزار توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در شهر قم، طراحی و آماده شده و از کتاب «پرسمان همسران پیامبر» کاری از واحد پاسخ به سؤالات دفتر حوزه علمیه قم، برگرفته شده است.