سایت‌های پاسخگو به شبهات و سؤالات اسلامی

باسمه تعالی

سایت‌های پاسخگویی به شبهات و سؤالات اسلامی

1ـ پاسخگو

این سایت به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی (زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) تعلق دارد و به نشانی «www.pasokhgoo.ir» در محیط مجازی، به زبان فارسی، قابل استفاده برای علاقه‌مندان به زبان فارسی است.

2ـ گفتگوی دینی

این سایت به نشانی «www.askdin.com» در محیط مجازی قابل مشاهده و استفاده است.

3ـ گفتگوی قرآنی

این سایت به آدرس «www.askquran.ir» در فضای مجازی، به زبان فارسی، قابل دیدار و استفاده است.

4ـ شهر سؤال

این سایت به نشانی «soalcity.ir» در فضای سایبری، به زبان فارسی، قابل مشاهده و بهره‌برداری است.

5ـ شهر جواب

این سایت به نشانی «javabcity.ir» در محیط سایبری، به زبان فارسی، قابل مشاهده، مطالعه و استفاده است.

6ـ سامانه پاسخگویی آنلاین

این سایت به نشانی «www.09640.ir» در محیط مجازی، به زبان فارسی، قابل مشاهده و استفاده است.

7ـ پرسمان قرآن

این پایگاه، به نشانی «www.porsemanequran.com» در محیط مجازی، به زبان فارسی، مشغول خدمت‌رسانی است.

8ـ اندیشه قم

این سایت به مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات (وابسته به  شورای عالی حوزه علمیه قم) تعلق دارد و به نشانی «www.andisheqom.com» در فضای سایبری، به زبان فارسی، آماده خدمت‌رسانی است.

9ـ  «اسلام کوئست نت»، به نشانی «www.islamquest.net» در فضای مجازی، یک پایگاه اینترنتی است که به پاسخ در حوزه سؤالات و شبهات اسلامی، مشغول است.

این سایت، متعلق به مؤسسه فرهنگی رواق حکمت در شهر تهران است که در قسمت خانه رایانه این مؤسسه، مدیریت شده و کار خودش را در سال 1381 ش، با پاسخگویی به سؤالات کلامی و فلسفی که از طریق سایت تبیان برای مؤسسه رواق حکمت، ارسال و یا به سایت «www.hadavi.info» واصل می‌شد، شروع کرد. خانه رایانه این مؤسسه در هفدهم ربیع الاول سال 1427 ق، برابر با 27 فروردین سال 1385 ش، هم‌زمان با سالروز ولادت پیامبر اسلام، این سایت، به سه زبان: فارسی، عربی و انگلیسی، به صورت رسمی، کار پاسخگویی را شروع کرد.

در این سایت، به سؤالات و شبهات درباره قرآن، چهارده معصوم:، حدیث، کلام، تاریخ، سیره، عرفان و اخلاق، منطق و فلسفه، قواعد عربی و … پاسخ داده می‌شود.

10ـ تذکره

این سایت به نشانی «www.tazkerah.ir» در فضای مجازی، یک سایت اینترنتی پیرامون پاسخ به شبهات اسلامی است که به ستاد بین المللی پاسخ به شبهات اسلامی تعلق دارد.

11ـ مجموعه سایت‌های پرسمان دانشجویی

پایگاه اینترنتی «مجموعه سایت‌های پرسمان دانشجویی» به نشانی سایبری «www.porsemani.ir» در فضای مجازی، در حوزه علوم و معارف اسلامی، به زبان فارسی، فعالیت دارد.

این سایت، به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تعلق دارد و دارای گزینه‌های: قرآن و حدیث، پیامبر و اهل بیت:، مهدویت، اندیشه سیاسی، معارف، اخلاق و عرفان، ادیان و مذاهب، احکام و فلسفه احکام، روان‌شناسی و مشاوره، حقوق زن، لبخند و تلخند، وهابیت، عرفان‌های نوظوهر و اداره مشاوره و پاسخ است.

همچنین این سایت، دارای منوهای بانک پرسش، درج پرسش، پیگیری پاسخ و نشریه الکترونیکی است.

12ـ پایگاه تخصصی شبهه

پایگاه تخصصی شبهه (پاسخگو به شبهات و شایعات دینی) با نشانی «www.shobhe.net» در فضای مجازی، به زبان فارسی، به شبهه‌ها و شایعه‌های روز در زمینه امور اسلامی، پاسخ می‌دهد.

13ـ هدانا

وبگاه پاسخگویی به سؤالات دینی،  به نشانی «hadana.ir» در محیط مجازی، به زبان فارسی، زیر نظر «حجت الاسلام و المسلمین یوسف وند» مشغول به فعالیت است و در زمینه‌های: فقه، سیاست، دین‌پژوهی، قرآن‌پژوهی، امامت‌پژوهی، حدیث‌پژوهی، مشاوره و سبک زندگی، اخلاق و کلام علما، فلسفه و عرفان و … به پاسخ به سؤال‌های مخاطبین می‌پردازد.

14ـ پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب

این پایگاه به نشانی «www.adyannet.com» در فضای مجازی، به دو زبان فارسی و عربی، پیرامون پاسخ به سؤالات و شبهات مرتبط با فرقه‌ها و ادیان و مذهب موجود در جهان، فعالیت دارد.

15ـ طلبه پاسخگو

سایت طلبه پاسخگو به نشانی «www.t-pasokhgoo.ir» در فضای مجازی، به پاسخگویی به شبهات و سؤالات می‌پردازد.

سایت مذکور توسط حجت الاسلام و المسلمین هادی فلاح همدانی، تأسیس شده و مدیریت می‌شود.

16ـ پورتال انهار

این سایت، جامع‌ترین وب‌سایت در زمینه احکام و مسائل شرعی از کلیه مراجع عظام تقلید است و در نشانی «www.anhar.ir» به زبان فارسی، مشغول فعالیت است.

17ـ رهروان ولایت

سایت رهروان ولایت به نشانی «www.welayatnet.com» در فضای مجازی به سؤالات و شبهات کاربران پاسخ می‌دهد.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *